Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia “Progres”

Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia “Progres” znajduje się na trzecim piętrze w budynku
Inter Medical przy ul.Łopuskiego 52 w Kołobrzegu.

Miło nam poinformować, że Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu sfinansowało przeprowadzenie warsztatów terapeutycznych  dla osób uzależnionych i członków ich rodzin.
 
Warsztaty są ofertą uzupełniającą terapię indywidualną .
 

Warunki uczestnictwa:

 • Osoby uzależnione – uzależnienie od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych, hazardu, utrzymujące abstynencję, uczestniczące w terapii.
 • Osoby współuzależnione – aktualnie uczestniczące w terapii.
Wszelkie informacje można uzyskać u prowadzących pod podanymi numerami telefonów.
 
Prowadzące
mgr Katarzyna Korzeniowska – warsztaty dla osób współuzależnionych tel. 606 458 761
mgr Bożena Gremblewska – warsztaty dla osób uzależnionych tel. 668 572 544

Bezpłatne porady dla osób uzależnionych oraz ich bliskich z Gminy Kołobrzeg oraz z Gminy Dygowo

Poradnia Terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia “Progres” świadczy nieodpłatną pomoc dla potrzebujących wsparcia mieszkańców Gminy Kołobrzeg oraz Gminy Dygowo.

Pomocy udzielają certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień: Katarzyna Korzeniowska i Bożena Gremblewska.

Warunki udziału w programie:

Adresaci – osoby pełnoletnie mieszkające na terenie Gminy Kołobrzeg oraz Gminy Dygowo, dla których używanie alkoholu czy innych substancji oraz hazard staje się problemem oraz dla członków rodzin tychże osób (także DDA)

Termin realizacji

Gmina Kołobrzeg: od 23.01.2023 

 Gmina Dygowo: od 06.02. – 31.12.2023

Rejestracja

telefonicznie 663 891 503 (9.00 – 15.00) lub za pomocą formularza na stronie

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Gminy Kołobrzeg pn. „Zwiększenie dostępności terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób z Gminy Kołobrzeg uzależnionych od alkoholu i narkotyków, zagrożonych uzależnieniem oraz ich rodzin”. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Gminy Dygowo pn. „Zwiększenie dostępności terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób z Gminy Dygowo uzależnionych od alkoholu i narkotyków, zagrożonych uzależnieniem oraz ich rodzin”. 

Poradnia „Progres” powstała z myślą o niesieniu pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej osobom uzależnionym oraz ich bliskim (osoby współuzależnione, DDA) w sposób innowacyjny, integrujący różne podejścia terapeutyczne. Korzystamy z elementów terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, dialogu motywującego, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii schematów. Ale też łączymy tradycyjną psychoterapię z elementami technik mindfulness czy pracy z ciałem, które uczą w jaki sposób przejmować kontrolę nad swoimi myślami, emocjami i ciałem.
Tym samym, proponowane przez nas holistyczne oddziaływanie w terapii staje się bardziej skuteczne.

Jak się zgłosić?
Na wizytę można zapisać się telefonicznie pod numerem:
663 891 503 (9.00 – 15.00) lub za pomocą formularza

Oferta skierowana jest do osób dorosłych, które: 

 • obawiają się, że picie alkoholu lub używanie innych substancji wymyka się spod kontroli, niepokoi ich samych bądź ich bliskich, staje się przyczyną problemów (zdrowotnych, finansowych, prawnych, rodzinnych)
 • żyją w związku z osobami uzależnionymi i walcząc z nałogiem bliskiej osoby cierpią, odczuwają bezradność i bezsilność, stają się nerwowe, popadają w depresję
 • pochodzą z rodziny z problemem uzależnienia, są Dorosłymi Dziećmi Alkoholików
 • szukają profesjonalnej pomocy dla swojego dziecka, które nadużywa alkoholu, narkotyków, uprawia hazard bądź nadmiarowo korzysta z nowych technologii
 • mają problem z hazardem, innymi zaburzeniami nawyków i popędów.

Profesjonalnej pomocy udziela wykwalifikowana i doświadczona kadra:

Jestem pedagogiem resocjalizacji, certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, z ukończonym dwustopniowym szkoleniem terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach organizowanym przez Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W tym nurcie odbyłam też szkolenie “Praca z osobą uzależnioną  i jej rodziną”. Nadal uczestniczę w szkoleniach rozwijając swoje umiejętności.

Z osobami uzależnionymi i ich rodzinami pracuję od ponad 30 lat, doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodkach dla dorosłych i dla młodzieży, Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Kołobrzegu, przez kilka lat byłam również kuratorem zawodowym.

W swojej pracy koncentruję się głównie na teraźniejszości i przyszłości, z przeszłości możemy czerpać wiedzę o naszych możliwościach i zasobach, korzystać z doświadczeń.

Wierzę, że każdy człowiek posiada niezbędne umiejętności do przezwyciężania swoich problemów i rozwijania się. Czasem pod wpływem trudnych sytuacji zapominamy o naszym potencjale. Dominują negatywne myśli a te dobre są spychane. Ważne jest aby ponownie uruchomić wszystkie swoje najlepsze możliwości, takie które dają energię i napęd do dobrego życia.

Oferuję swoją pomoc w zakresie:

 • krótkoterminowej terapii dla osób nadużywających substancji psychoaktywnych, uzależnionych od substancji psychoaktywnych
 • programu ograniczania picia dla osób pijących ryzykownie
 • terapii dla rodzin osób uzależnionych
 • wsparcia
 • doradztwa
 • pomocy w kryzysie

Jestem pedagogiem, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie, Roczny Kurs Podstawowy Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnejw Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu.

Odbyłam szkolenia z zakresu pracy z ciałem “Pamięć ciała”, “Obraz ciała” w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem IBA w Warszawie. Uczestniczyłam w wielu innych szkoleniach, dzięki którym stale doskonalę swój warsztat pracy. Jestem biegłym sądowym w przedmiocie uzależnienia od alkoholu.

Od ponad 27 lat towarzyszę osobom zmagającym się z problemem uzależnienia i ich rodzinom. Przez cały ten okres przekonałam się, że kryzys, trudne sytuacje, które nas spotykają są swoistym wyzwaniem do wewnętrznej przemiany, rozwoju, odkrywania własnego potencjału.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w ośrodku dla młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych, Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień „Anon” w Koszalinie oraz Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Kołobrzegu .

Swoją pomoc oferuję:

 • osobom nadużywającym i uzależnionym od substancji psychoaktywnych(uzależnienia behawioralne)
 • osobom współuzależnionym
 • DDA
 • osobom będącym w sytuacji kryzysowej
 • osobom poszukującym wsparcia w rozwoju osobistym
 • parom zmagającym się z trudnościami relacyjnymi

Współpracujemy z lekarzem specjalistą w dziedzinie psychiatrii Pawłem Waszakiem (iplpawelwaszak.pl)

 • Wizyta indywidualna  – 150 zł  / 50 min
 • Konsultacja dla pary/rodziny – 180 zł / 50 min

 

REGULAMIN PŁATNOŚCI:

 1. Ceny wizyt różnią się ze względu na udzielającego świadczeń specjalistę.
 2. Wizytę należy odwołać najpóźniej na 24 godz. przed umówionym terminem. Umówione spotkanie odwołane w późniejszym terminie bądź nieodwołane jest pełnopłatne.

FORMY PŁATNOŚCI:

 • na miejscu w kasie Inter Medical (I piętro) kartą lub gotówką przed wizytą
 • Płatność online – przejdź do zakupu 

Kontakt

Pracownia Psychoterapii, Wsparcia i Rozwoju Osobistego
tel. 663 891 503

Zadzwoń i umów się na wizytę!

Bożena Gremblewska – 668 572 544
Katarzyna Korzeniowska – 606 458 761