Poradnia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży, realizuje świadczenia w ramach NFZ
Jak możemy pomóc?
- Świadczymy wsparcie dla dzieci i młodzieży uzależnionej, eksperymentującej z alkoholem i innymi substancjami psychoaktywnymi, borykającej się z uzależnieniem
od komputera, internetu, a także dla członków ich rodzin. - Świadczymy wsparcie również dla tych, którzy zakończyli lub przerwali terapię w ośrodkach stacjonarnych.
- Oferujemy także pomoc młodzieży w sytuacji uzależnienia ich rodziców
Jak wygląda pierwsza wizyta?
Nasz proces terapeutyczny zaczyna się od etapu diagnostycznego, obejmującego także diagnozę psychiatryczną. Po diagnozie, pacjent jest kwalifikowany do terapii, która odbywa się poprzez indywidualne spotkania.
Włączenie rodziców/opiekunów
Rodzice i opiekunowie są integralną częścią procesu terapeutycznego, już od etapu diagnozy. W dalszej fazie, sposób współpracy z nimi jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Zapewniamy profesjonalne wsparcie i opiekę, służąc pomocą dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach uzależnień. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalsze informacje lub umówić się na spotkanie.
Świadczenia są bezpłatne, realizowane w ramach kontraktu NFZ. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Wizyta w poradni odbywa się po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.
Wybierz lekarza i umów wizytę
Na wizytę można zapisać się telefonicznie pod numerem:
663 891 503 (9.00 – 15.00) lub za pomocą formularza
Poradnia mieści się na III piętrze
- informacja pod wskazanym numerem telefonu. Wymagana wcześniejsza rejestracja
Bożena Gremblewska
pedagog resocjalizacji, certyfikowany specjalista terapii uzależnieńJestem pedagogiem resocjalizacji, certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, z ukończonym dwustopniowym szkoleniem terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach organizowanym przez Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W tym nurcie odbyłam też szkolenie “Praca z osobą uzależnioną i jej rodziną”. Nadal uczestniczę w szkoleniach rozwijając swoje umiejętności. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Z osobami uzależnionymi i ich rodzinami pracuję od ponad 30 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodkach dla dorosłych i dla młodzieży, Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Kołobrzegu, przez kilka lat byłam również kuratorem zawodowym.
Wierzę, że każdy człowiek posiada niezbędne umiejętności do przezwyciężania swoich problemów i rozwijania się. Czasem pod wpływem trudnych sytuacji zapominamy o naszym potencjale. Dominują negatywne myśli a te dobre są spychane. Ważne jest, aby ponownie uruchomić wszystkie swoje najlepsze możliwości, takie które dają energię i napęd do dobrego i wartościowego życia.
Oferuję swoją pomoc w zakresie:
- krótkoterminowej terapii dla osób nadużywających substancji psychoaktywnych, uzależnionych od substancji psychoaktywnych
- programu ograniczania picia dla osób pijących ryzykownie
- terapii uzależnień behawioralnych
- terapii uzależnienia od nikotyny
- terapii dla rodzin osób uzależnionych
- terapii DDA
- terapii, wsparcia, doradztwa dla osób przeżywających kryzysy życiowe.
Bożena Gremblewska
pedagog resocjalizacji, certyfikowany specjalista terapii uzależnieńBożena Gremblewska
pedagog resocjalizacji, certyfikowany specjalista terapii uzależnień- informacja pod wskazanym numerem telefonu. Wymagana wcześniejsza rejestracja
Agnieszka Popielewska-Pawłowska
psychiatraAgnieszka Popielewska-Pawłowska
psychiatraDrodzy Pacjenci, by terapia przynosiła efekty wymaga od wszystkich systematyczności i dyscypliny, dlatego zasadą naszej poradni jest przestrzeganie umówionych terminów. W przypadku nieobecności na dwóch nieusprawiedliwionych wizytach będziemy zmuszeni wykreślić pacjenta i zapisać go na koniec kolejki oczekujących.