- Informacja w rejestracji (I piętro).
- Wymagana wcześniejsza rejestracja
- konsultacja neurochirurgiczna – 300 zł
- iniekcja neurochirurgiczna – 400 zł
dr n. med. Krzysztof Rzewuski
Neurochirurgdr n. med. Krzysztof Rzewuski
Neurochirurg- Informacja w rejestracji (I piętro).
- Wymagana wcześniejsza rejestracja
- konsultacja neurochirurgiczna – 300 zł
- iniekcja neurochirurgiczna – 400 zł
dr n. med. Łukasz Poniatowski
Dr n. med. Łukasz Poniatowski – lekarz specjalizujący się w neurochirurgii z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie chirurgii kręgosłupa oraz neurochirurgii uzyskanym w Niemczech i Polsce. Obecnie związany z Oddziałem Leczenia Chorób Kręgosłupa 7 Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ im. kadm. prof. Wiesława Łasińskiego w Gdańsku.
Absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) na kierunku lekarskim w 2016 roku. Staż podyplomowy odbył w Wojskowym Instytucie Medycznym – Centralnym Szpitalu Klinicznym MON w Warszawie. Uzyskany wysoki wynik na Lekarskim Egzaminie Końcowym umożliwił mu w 2018 roku rozpoczęcie specjalizacji w dziedzinie neurochirurgii w ramach rezydentury, którą do czasu podjęcia pracy w Niemczech realizował w Klinice Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Po emigracji kolejno zatrudniony w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu Ottona von Guerickego w Magdeburgu oraz Klinice Neurochirurgii Dietrich-Bonhoeffer-Klinikum w Neubrandenburgu, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne.
W latach 2017-2021 uczestnik studiów doktoranckich w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM. Jednocześnie jako wykładowca akademicki prowadził ćwiczenia i seminaria z przedmiotów Farmakologia i Toksykologia oraz Farmakologia Kliniczna dla studentów kierunku lekarskiego oraz fizjoterapii. W grudniu 2024 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Wpływ domózgowych podań Atsttrin na procesy neurodegeneracyjne i rozwój reakcji zapalnej w doświadczalnym modelu choroby Parkinsona wywołanym 1-metylo-4-fenylo-1,2,3,6-tetrahydropirydyną (MPTP) u myszy” na WUM.
W grudniu 2021 roku, po dopełnieniu odpowiednich formalności i złożeniu wymaganych egzaminów uzyskał nostryfikacje dyplomu oraz prawo wykonywania zawodu lekarza (Anerkennung) na terenie Szwajcarii wydane przez Federalny Urząd Zdrowia (Bundesamt für Gesundheit – MEBEKO) w Bernie. Ponadto, w maju 2022 roku po przeprowadzeniu analogicznego postępowania uzyskał prawo wykonywania zawodu lekarza (Approbation) na terenie Niemiec wydane przez Urząd Egzaminacyjny Zawodów Medycznych (Landesprüfungsamt für Heilberufe – BAGSFI) w Hamburgu.
Autor i współautor ponad 40 publikacji naukowych obejmujących zagadnienia klinicznej i eksperymentalnej neurochirurgii, immunologii oraz farmakologii opublikowanych w recenzowanych czasopismach zagranicznych (IF>120; h-index>15; Liczba cytowań>3000) – dostępne za pośrednictwem ogólnodostępnych baz naukowych takich jak PubMed, Scopus, Google Scholar lub pod zbiorczym linkiem – www.linktr.ee/dr_lukaszponiatowski
Aktualnie realizuje liczne projekty badawcze, w tym międzynarodowe we współpracy z naukowcami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Australii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Iranu. Aktywny recenzent uznanych zagranicznych czasopism naukowych z listy filadelfijskiej. Prelegent i uczestnik licznych konferencji i szkoleń w kraju oraz za granicą. W ramach praktyki klinicznej zajmuje się:
- leczeniem operacyjnym zwyrodnień, urazów oraz zespołów bólowych kręgosłupa
- leczeniem małoinwazyjnym schorzeń oraz zespołów bólowych kręgosłupa stosując blokady okołokręgosłupowe, dokanałowe oraz stawów krzyżowo-biodrowych jak również zabiegi termo- i kriolezji pod kontrolą USG lub RTG
- leczeniem pierwotnych i przerzutowych guzów mózgu, kanału kręgowego oraz rdzenia
- leczeniem urazów czaszkowo-mózgowych i ich następstw
- leczeniem tętniaków wewnątrzczaszkowych i innych malformacji naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego
- leczeniem patologii i zespołów cieśni nerwów obwodowych
Konsultuje pacjentów w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Consults patients in Polish, English and German. Die Konsultationen beim Arzt sind in den Sprachen Polnisch, Englisch und Deutsch möglich.